Last Minute Dovolenka Chorvátsko 2014 na besttravel.sk

Všeobecné informácie

Chorvátsko sa nachádza na pobreží Stredozemného mora, presnejšie na pobreží ktoré je tak isto známe ako Jadranské more alebo Adria. Tento štát Juhovýchodnej Európy sa rozprestiera na ploche 56.542 kilometrov štvorcových a má priblížne 4.5 miliónov obyvateľov. Chorvátsko susedí s krajinami ako Maďarsko, Slovinsko, Srbsko či Bosna Hercegovina.

Hlavným mestom Chorvátska je Záhreb. Táto metropola sa nachádza na severozápade krajiny. Ďalšie vačšie mestá ktoré možete tiež navštívit: Split, Zadar, Rijeka, Dubrovnik, Pula. Mesto Dubrovnik tak isto známe ako Perla Jadranu,  je veľmi popularne stredisko medzi návštevníkmi Chorvátska a je tiež zapísané v Zozname Svetového Dedičstva UNESCO od roku 1979.

Jadranské pobrežie s jeho ostrovmi je obľúbeným cielom turistov prichádzajúcich z celého sveta na last minute alebo first minute pobyty nielen vďaka priaznivím cenám ale aj vďaka malebnej krajiny a kvalitných služieb. Pridajte sa k nim aj Vy cez leto 2013 a dovolenkujte v tejto nádhernej oblasti.

Turistické oblasti  

Južná dalmácia - Patrí medzi najatraktívnejšie časti Chorvátska. Dubrovnícka riviéra ( od mesta Slana po Dubrovnik) sa nachádza v tejto časti krajiny. Južná Dalmácia je plná krásnych štrkovitých ale aj zopár piesčnatých pláží.

Stredná dalmácia  - Centrom Strednej Dalmácie je Split. Táto oblasť sa nachádza medzi prístavnými mestami Ploče a Trogir. Ostrovy ako Vis, Hvar a Brač sú takisto medzi obľúbenými destináciami turistov v Strednej Dalmácií. Last minute dovolenka Chorvátsko !

Severná dalmácia - Táto oblasť sa nachádza medzi mestami Zadar a Šibenik. Možete tu nájsť aj niekoľko menších letovísk s pokojnou atmosférou. Severná dalmácia je ideálna pre rodinnú dovolenku pri mori last minute alebo aj first minute.

Istria - Tento polostrov leží na západnej časti Chorvátska a je jednou z najhladanejších v tejto krajine. Keď sa nachádzate v tejto oblasti, musíte navštíviť historické mestečko Pula. Nájdete tu rímsky amfiteáter z 1. storočia!

Stredné Chorvátsko - Keď hľadáte dovolenku bez pláží a stredomorského hluku určite navštívte Stredné Chorvátsko s hlavným mestom Záhreb. Možete tu nájsť romantické stredoveké a barokove zámky, prekrásne lesy a nenechajte si újsť ani spičkové vína tejto krásnej kopcovitej krajiny. Last minute dovolenka Chorvátsko !

Kvarner - Túto oblasť charakterizuje prírodná rozmanitosť, pobrežie pod horami a lesmi je prekrásna a jedinečná. Turistické mestá ako Opatije, Rijeka a Crikvenica sú obľúbenými destináciami turistov. Last minute dovolenka Chorvátsko !

Známe letoviská  

Makarska - Nachádza sa južne od Splitu. Makarska Riviéra je jednou z najznámejších letovísk Chorvátska, odpoučame naozaj pre všetkých. Leto 2013 last minute na Makarskej riviére? Prečo nie, dovolenka pri mori v tejto oblasti je vhodná pre všetkých.

Dubrovnik - Mesto je plné historických pamiatok

Pula - Herkulova brána, Augustov Chrám, rímsky amfiteáter z 1. storočia

Najznámejšie ostrovy  


Krk - Známy ako ,Zlatý Ostrov, je spojený s pevninou od roku 1980 s 1400 m dlhým mostom. V meste na ostrove Krk možete nájsť grécke a rímske pamiatky.

Brač - Na treťom najvačšom ostrove Chorvátska možete nájsť plno prírodných krás ako sú jaskyne a krasové prameňe.

Korčula - Keď milujete podmorský život, tento ostrov je pre Vás! Malebné zátoky sú hlavným lákadlom ostrova.

Turisticky lákavé mestá v Chorvátsku  

Biograd na Moru, Buje, Crikvenica, Dubrovnik, Hvar, Korčula, Krk, Makarska, Novigrad, Osijek, Ploče, Poreč, Pula, Rijeka, Senj, Split, Šibenik, Trogir, Umag, Varaždin, Vodice, Vukovar, Zadar, Záhreb.


Zväčšiť mapu