Dovolenka Egypt 2014 na besttravel.sk

Všeobecné informácie

Krajina faraónov leží v severovýchodnej Afrike a má rozlohu 1.001.450 kilometrov štvorcových. Má priblížne 78 milionov obyvateľov. Turisti navštevujú Egypt po celý rok, keďže počasie je v tejto časti Afriky ideálna pre dovolenku pri mori. V našej ponuke nájdete množstvo last minute ale aj first minute pobytov do tejto slavnej historickej krajiny na leto 2013.

Egypt je svetoznáma turistická destinácia. Staroveká civilizácia dala svetu monumenty ako napríklad pyramídy v oblasti Gíza (Memfis), mesto Luxor, Údolie kráľov alebo Sfinga. Dovolenka v Egypte je vhodná pre všetkých. Ideálne počasie, historické pamiatky, piesočnaté pláže, keď dovolenka pri mori 2013, tak Vám odporúčame Egypt.

V našej ponuke možete nájsť niekoľko výborných akcií first minute alebo last minute do viacerých destinácií.

Dovolenkové destinácie  

Hurghada - Moderne turistické stredisko Hurghada leží pri pobreží Červeného mora. Kedysi malá rybarská dedina, teraz asi najnavštevovanejšia prímorská oblasť v Egypte. Hotelové komplexy nájdete po celom 40 km dlhom pobreží. Dovolenka pri mori je úžasná v tejto lokalite, pláže sú nádherné a more je krištálovo čisté. Mesto Hurghada leží v ideálnej polohe pre výlety do takých historických miest ako naríklad Luxor, Giza alebo Káhira. Last minute dovolenka Egypt !

Sharm El Sheikh - Populárne stredisko Sharm El Sheikh na nachádza na juhu Sinajského polostrova. Raj potápačov z celého sveta, nadherný podmorský život a koralové útesy. Stačí keď si iba nasadíte potápačske okuliare a šnorkel, aj pri pobreží si možete objaviť nádherný podmorský svet tejto lokality. Sharm El Sheikh je domov mnohých slávnych luxusných rezortov, ktoré ponúkajú špičkové, cenovo dostupné služby pre Vás v našej ponuke first minute alebo last minute pobytov na leto 2013.

Taba - Mesto Taba sa nachádza na severe Sinajského polostrova. Je menej rušná ako napríklad Hurghada, a nájdete tu množtvo luxusných hotelových komplexov. Taba má ideálnu polohu pre návštevu susedných krajín ako Izrael alebo Jordánsko. Luxusná dovolenka pri mori, fakultatívne výlety, Taba je skvelé miesto pre Vašu ideálnu dovolenku.

Luxor - Dovolenka v Egypte je obľúbená medzi turistami celého sveta, lebo fakultatívne výlety z hotelových rezortov vedú aj na také svetoznáme miesto ako je napríklad Luxor. Dovolenka pri mori je úžasná, ale keď potrebujete odísť niekam, určite navštívte svetoznámy Luxor. Nájdete tu viac ako polovicu pokladov egyptských faraónov, chrámy, monumenty, hieroglyfy alebo kolosy starovekého Egypta. Last minute dovolenka Egypt !

Káhira - Hlavné mesto Egypta, najvačšie mesto Afriky je Káhira. Vyberte sa do mesta Káhira a navštívte národné múzeum krajiny, kde nájdete obrovské možstvo exponátov a pamiatok starého Egypta. Daľšia možnosť je plavba na rieke Níl. Z Káhiri sa možete vydať na výlet do oblasti Gíza, kde si možete pozrieť pyramídy alebo veľkú sfingu. Tieto pamiatky odporúčame navštíviť od Októbra po Apríl, keďze teploty v púšti možu vyšplhat aj na neuveriteľných 50 stupňov Celzia. Last minute dovolenka Egypt !


Zväčšiť mapu