Last Minute Dovolenka Grécko 2014na besttravel.sk

Všeobecné informácie Last minute dovolenka Grécko
Grécko sa nachádzana v Juhovýchodnej Európe pri Egejskom, Iónskom a Krétskom mori, ku ktorej patrí aj vyše 6000 ostrovov z ktorých 227 je obývateľných. Táto nádherná a rozmanitá krajina sa rozprestiera na ploche 130.647 kilometrov štvorcových a má vyše 10 miliónov obyvateľov. Kolíska európskej kultúry ktorá dala svetu aj olympijské hry je jednou z najaktraktívnejších destinácií celého sveta.

Atény, svetoznáme hlavné mesto Grécka má priblížne 3 milióny obyvateľov. Mesto s bohatou kultúrou má historické pamiatky až z 5. storočia pred našim letopočtom. Pamiatky ako Akropolis alebo Parthenon sú medzi top atrakciami turistov celého sveta, ktoré aspoň raz v živote treba navštíviť.

Túto rozmanitú krajinu odporúčame naozaj pre všetkých dovolenkárov. Nádherné piesočnaté a štrkovité pláže, mytologické miesta a hory, malebné ostrovy a zátoky, historické mestá alebo rybárske dediny, Grécko je naozaj pre všetkých! Naša ponuka last minute a first minute zájazdov do Grécka na leto 2013 je veľmi pestrá, určite si nájdete tú svoju vysnívanú dovolenkovú lokalitu na našich stránkach.

Turistické lokality a ostrovy  

Atény - Hlavné mesto Grécka, kolíska európskej kultúry, mesto plná historických, antických pamiatok je dneš rušnou metropolou. Skoro na každom kroku tu nájdete nejakú starodávnu budovu, sochu alebo pamiatku. Akropolis, Parhetnon, Erechteion, Dionýsov amfiteáter alebo Olympeion, všetky svetoznáme pamiatky o ktorých ste už určite počuli na hodinách dejepisu.

Solún - Thessaloniki je druhé najvačšie mesto Grécka. Nachádza sa pri Egejskom mori na polostrove Chalkidiki. Má priblížne 830 tisíc obyvateľov. Last minute dovolenka Grécko!

Olympijská riviéra - Prekrásne piesočnaté pláže a veľmi čistá voda rovno pod mytologickou horou Olymp. Z prímorských stredísk sa tak isto možete vydat aj na pešé túry do pohoria Olympu, domova mytologických bohov Grécka.
Známejšie letoviská sú Paralia, Leptokaria, Platamonas alebo malé a pokojné Nei Pori.

Epirus - Časť pevninského Grécka s divokou krásou, niektoré hory tu dosahujú výšky až 2000 metrov. Cez leto teploty na Epiru sú niekedy aj o 5 stupňov nižšie ako v ostatných častiach Grécka.
Najznámejšie mestečko v tejto oblasti je malebná Parga, kde možete nájšt krásnu piesočnatú pláž priamo v centre mesta!

Kréta - Najvačší Grécky ostrov, známa jeho starovekou históriou kde žila jedna z najvyspelejśích civilizácií bronzovej doby nazývaná ako Minojská civilizácia. Leto tu niekedy trvá až 7 mesiacov a počasie je stále, skoro 300 slnečných dní ročne. Heraklion je hlavným mestom Kréty, kde nájdete medzinárodné letisko a prístav. Najznámejšia pamiatka Knossos sa nachádza v blízkosti hlavného mesta ostrovu.
Krásne pláže v jedinečnom prostredí možete nájsť na severnej strane ostrova. Južná strana je ideálná pre milovníkov potápania. Miesta ktoré musíte navštíviť sú Rethymmo, Chania a Agios Nikolaos, všteky malebné a tipické mestečká tohto velmi obľúbeného gréckeho ostrova. Letná dovolenka pri mori? Kréta je vhodná naozaj pre všetkých.

Korfu - Tak isto známa ako Kerkyra je  ďalšia z velmi obľúbených ostrovov. Ako skoro každé miesto v Grécku aj Korfu je plná historických pamiatok a nádherných piesočnatých pláží. Hlavné mesto ostrova je Kerkyra a nezabudnite navštíviť ani typickú rybársku dedinku Benitses. Last minute dovolenka Grécko!

Kos - Ostrov s vynikajúcou polohou pre návštevu viacerích ostrovov na okolí ako napríklad Rhodos, Patmos a Kalymnos. Kos, s jeho ideálnou polohou a pokojnou atmosférou je pre turistov hľadajúcich krásnu prírodu, čisté more a pokojné prostredie bez veľkého turistického ruchu.

Santorini - Ostrov sopečného povodu je plná tipických architektonických prvkov Grécka. Kostoly s kupolami, modrobiele domčeky, široké pláže, to vštetko si možete vychutnať na tomto mieste nielen pri nádhernom západe slnka. Fira je hlavným mestom ostrova ale určite navštívte aj mestečká ako Oia, Thira alebo Kamari ktorá má pláž s čienym pieskom.

Lesbos - Tretí najvačší grécky ostrov sa nachádza pri tureckom pobreží. Od čias antického Grécka je tento ostrov spojovaný s viacerými básnikmi a spisovateľmi, najznámejšou z nich je pravdepodobne starogrécka poetka Sappho. Možete tu nájsť nielen antické pamiatky, ale aj kláštory a kostoly.
Obľúbené letoviská sú Kalloni, Molivos, Pirgi Thermis. Na ostrove sa nachádza aj jedna z najdlhších plážov Grécka, Vatera. Vyberte si jednu z last minute ponúk a užite si nádhernú dovolenku na ostrove cez leto 2013.

Zakynthos - Tento ostrov je jeden z najobľúbenejších v Grécku, pláže sú nádherné miestami aj biele, ale tak isto máte možnosť sa vydať aj na niekoľko výletov. Pozrite si napríklad svetoznámy vrak pašeráckej lode Navagio na nádhernej pláži, Modrú jaskyňu alebo morské jaskyne Keri. Zakynthos je perfektná destinácia pre Vašu dovolenku.

Rhodos - Nádherný a pestrý ostrov je naozaj turistickým rajom v Grécku, kedže podľa štatistík má vyše 300 slnečných dní v roku. Turisti tu možu nájsť všetko, krištálovo čisté more, kultúrne pamiatky, nádhernú prírodu ale aj výbornú zábavu, grécke pohostinstvo a rušný nočný život. Na ostrove stál Rhódsky kolos, jeden zo siedmich starovekých divov sveta.
Pláž Tsambika je asi najkrajšia na ostrove, známe letoviská sú Falikari, Kalthos, Lardos, Lindos alebo Gennadi.


Zväčšiť mapu