Last Minute Dovolenka Španielsko 2014 na besttravel.sk

Všeobecné informácie

Španielsko je jedna z najnavštevovanejších krajín v Európe. Rozprestiera sa na Pyrenejskom alebo Iberskom polostrove na 505.370 kilometroch štvorcových. Má priblížne 48 miliónov obyvateľov. Španielsko sa považuje ze exotickú európsku krajinu vďaka kuchyne, folklóru, atmosfére nočného života alebo priateľským obyvateľom. Strediská na stredomorskom pobreží sú ideálne pre Vašu letnú dovolenku a cez jar/jeseň možete navštíviť niektorú zo slávnych lokalít Španielska ako napríklad mestá Madrid, Barcelona alebo Sevilla. Španielsko je perfektná krajina pre Vašu  dovolenku cez leto 2013, každý si tu nájde niečo pre seba. Vyberte si z našej pestrej ponuky last minute a first minute zájazdov nielen do Španielska!

Hlavné a najvačšie mesto v Španielsku Madrid má okolo 3.3 milióna obyvateľov. Toto nádherné mesto je známe svojim bohatým kultúrnym dedičstvom. Múzea a historické námestia sú obľúbené lokality návštevníkov. Nočný život v Madride je populárny vďaka typickej atmosfére ulíc a barov v centre mesta.
 

Turistické lokality  

Andalúzia - Región kontrastov, Andalúzia sa nachádza v južnom Španielsku. Starodávne mestá a púšte, nádherné pláže na pobreží Costa del Sol a hory Sierra Nevada s najjužnejším lyžiarskym strediskom v Európe. Hudobný žáner flamenco pochádza z hlavného mesta regiónu, Sevilla.
Costa del Sol  známa ako pobrežie slnka je 150 kilometrov dlhá. Pobrežie má v priemere veľmi málo daždivých dní v roku, takže strediská ako Malaga alebo Marbella sú veľmi populárne medzi turistami. Navštívte tento región cez leto 2013 a vyberte si z našej ponuky last minute a first minute pobytov! Last minute dovolenka Španielsko!

Katalánsko - Autonómny región sa nachadzá na severovýchode Španielska a je veľmi rozmanitá. Nájdete tu hory, zelené kopce ale aj nádherné pobrežia a pláže.
Dovolenkári samozrejme predovšetkým uprednosťujú pobrežie. Nádherná Costa Brava s populárnym strediskom Lloret de Mar navštevujú milióny každoročne. Pridajte sa k nim a navštívte túto lokalitu na Vašej dovolenke cez leto 2013! Pomerne neznámy klenot Costa Bravy je prekrásna rybárska dedina Tossa de Mar. Odporúčame túto dedinu hlavne keď potrebujete drobnú zmenu atmosféry po mediteránskom ruchu strediska Lloret de Mar.
Hlavné mesto Katalánska je slávna Barcelona. Druhé najvačšie mesto Španielska je azda najpopulárnejšia destinácia turistov prichádzajúcich do tejto krajiny. Jednoducho musíte vidieť obľúbené diela Gaudího ako napríklad symbol mesta Sagrada Familia alebo park Güel.
Costa Blanca - Región Costa Blanca sa nachádza južne of Valencie. Strediská ako Benidorm, Alicante, Dénia, Altea alebo Calpe sú veľmi populárne predovšetkým medzi anglickými, nemeckými a škandinávskymi hosťami. Dážď v tomto regióne je veľmi zriedkavá, preto Costa Blanca je ideálne miesto pre Vašu dovolenku cez leto 2013! Naša široká ponuka last minute a first minute zájazdov na pobrežie Costa Blanca je skoro nekonečná na leto 2013, u nás si určite nájdete tú vhodnú destináciu pre Vás a Vašu rodinu.

Ibiza - Odporúčame predovšetkým pre mladých, keďže Ibiza je ostrov zábavy. Známa klubová a festivalová scéna ostrova sem láka každé leto milióny mladých ľudí z celého sveta.

Mallorca - Najvačší z Baleárskych ostrovov láka turistov svojimi prírodnými krásami a nádhernými plážami. Perfektná destinácia pre milovníkov slnka a pohody. Skúste si spraviť individuálny výlet na ostrove Mallorca s autom alebo na bicykli a objavte krásu a nedotknuté zátoky tohto malebného ostrova. Last minute dovolenka Španielsko!

Kanárske ostrovy - Ostrovy vulkanického povodu sa nachadzájú v Atlantiku, pri pobreží Maroka. Poloha ostrovov umožnuje turistom návštevu po celý rok, teploty tu nikdy neklesnú pod 20°C. Nádherné pláže ako Playa Blanca alebo Los Gigantes lákajú turistov celoročne. Niektoré starodávne legendy tvrdia, že Kanárske ostrovy sú ,stratené, ostrovy slávnej Atlantídy. Na Kanárske ostrovy ponúkame široký výber last minute a first minute pobytov. Vaša dovolenka pri mori cez leto 2013 bude v tejto oblasti určite nezabudnutelná!

Kanárske ostrovy tvorí 5 velkých ostrovov:  

Gran Canaria - Najvačší ostrov podľa populácie. Hlavné mesto ostrova Las Palmas, známe strediská Playa del Ingles, Maspalomas alebo Puerto Rico.

Fuerteventura - Raj surférov a milovníkov vodných športov. Známe strediská Caleta de Fuste, Morro Jable alebo Corralejo, nájdete tu dokonalé pláže pre všetkých.

Lanzarote - Nádherné sopečné zákulisie pre Vašu dovolenku 2013, dokonalá harmónia farieb prírody. Populárne strediská a vibrujúci nočný život nájdete v Arrecife, Playa Blanca, Puerto del Carmen alebo Costa Teguise.

Tenerife - Najvačší ostrov Tenerife má bohatú históriu. Keď sa nachádzate na ostrove, určite si nenechajte újsť monument a architektonický symbol mesta Auditorio de Tenerife. Najobľúbenejšie strediská nájdete v Playa de las Americas, Santa Cruz alebo Puerto de la Cruz. Last minute dovolenka Španielsko!


La Palma - Tento ostrov je pre milovníkov turistiky, keďže pláží je tu menej ako na ostatných ostrovoch. Vulkanický charakter ostrova je ideálna pre menśie výlety, napríklad trajektom z Tenerife.

La Gomera - Magický a jedinečný ostrov La Gomera, kde niektorý obyvatelia ešte stále komunikujú špeciálnym piskotom, a tak sa dorozumejú aj z vačšej vzdialenosti. Terén na ostrove je drsný s hlbokými roklinami. Návštevníci sem prichádzajú najma pre špičkové a jedinečné prechádzky malebnou krajinou.

El Hierro - Obľúbené miesto pre milovníkov turistiky a najmenší ostrov súostrovia. Po dlhú dobu nazývali ostrov po ktorej prechádza aj nultý poludník, ako Koniec sveta. UNESCO chráni nielen územie ale aj more tohto krásneho ostrova, je tu zákaz rybolovu a zberu ovocia od roku 2000. Last minute dovolenka Španielsko!


Zväčšiť mapu