Last Minute Dovolenka Taliansko 2014 na besttravel.sk

Všeobecné informácie

Taliansko sa nachádza v južnej Európe, na Apeninskom polostrove. Patria k nemu aj dva veľké ostrovy Sicília a Sardínia, ako aj niekoľko menších ostrovov ako napríklad Capri alebo Elba. Taliansko sa rozprestiera na 301.340 kilimetroch štvorcových a má priblížne 60 miliónov obyvateľov.

Staroveké mesto a svetová metropola Rím je hlavným mestom Talianska. Bola založená niekedy v 8. storočí pred našim letopočtom a je plná vzácnych pamiatok a monumentov. Rím je jednou z najnavštevonanejších miest na svete. Bohatá história tohto mesta je atrakciou pre vštekých. Architektonické skvosty staroveku ako Koloseum, Forum Romanum, Panteón alebo baroková Trevi fontána či Vatikán s Bazilikou Sv. Petra a Sixtínkskou kaplnkou ročne navštívi niekoľko miliónov turistov z celého sveta.

Fanúšikovia Talianska určite súhlasia, že okrem Ríma je tu viac nádherných miest ktoré treba navštíviť. Mestá ako Neapol, Benátky alebo Florencia, Pisa a jeho šikmá veža, sopka Vezuv a Pompeje, celé Toskánsko alebo ostrovy Sicília a Sardínia, všteko sú miesta ktoré treba vidieť. Vyberte si z našej pestrej ponuky last minute alebo first minute zájazdov do Talianska na leto 2014.  

Malá rada pre Vás, ochutnajte si originálnu taliansku kuchyňu a víno na miestach kde počujete iba talianske slovo a určite neoľutujete!

Turistické lokality  


Bibione - Veľmi známe letovisko Bibione leži na Benátskej riviére priblíže 80 kilometrov od Benátok. Cez leto veľmi živé stredisko odporúčame hlavne pre tých, čo majú radi mediteránsky ruch a zábavu, nekonečné promenády sú plné reštaurácií, barov a diskoték. Dovolenka pri mori 2014? Bibione je tou správnou voľbou pre Vás, či si vyberiete z našej ponuky last minute alebo first minute zájazdov. Last minute dovolenka Taliansko!

Kalábria - Špička ,čižmy, je známa ako Karibik Európy nie náhodou. Nedotknuté pláže a nádherná krajina a krištálovo čisté more niekedy naozaj pripomína Karibik. Keď ste naokolí, určite navštívte miesta ako Reggio Calabria, Crotone, Badolato, Tropea alebo Stilo. Last minute dovolenka Taliansko!

Kampánia - Kampánia je miesto pre všetkých, nájdete tu nádhernú prírodu, piesočnaté pláže ale aj historické pamiatky.
Hlavné mesto a centrála Kampánie je Neapol, tretie najvačšie mesto v Taliansku. Ma jednu z najvačších historických centier na svete a viac ako 400 historických a monumentálnych kostolov. Pizza pochádza z Neapolu, nezabudnite si ochutnať originál Pizza Margherita keď sa nachádzate v tomto nádhernom meste známa svojou klasickou atmosférou z viacerých kultových talianskych filmov.  
V blízkosti mesta sa nachádza aj sopka Vezuv a pozostatky slávného mesta Pompeje.

Veneto - Jeden z najnavštevovanejších regiónov Talianska je veľmi rozmanitá. Nájdete tu populárne pláže na Benátskej riviére ale aj lyžiarske strediská na severe regiónu ako napríklad slávna Cortina d'Ampezzo, hostiteľ zimných olympijských hier v roku 1956.
Kúzelné a jedinečné mesto Benátky jednoducho musíte vidieť pri návšteve Talianska cez leto 2014. Mesto stojí na viac ako 100 ostrovoch a nesmiete vynechať romantickú jazdu tipickou benátskou gondolou. Last minute dovolenka Taliansko!

Toskánsko - Nádherný región s bohatou históriou a kúzelnou prírodou sa rozprestiera v strednom Taliansku. Krajina bola obľúbenou inšpiráciou slávnych renesančných maliarov a spisovateľov nielen vďaka preslávených toskánskych vinárov a narodil sa tu aj svetoznámy génius Leonardo da Vinci.
Florencia je hlavným mestom Toskánska, a kolískou renesancie v 14. storočí vďaka rodine Medici. Celé mesto je plná historických pamiatok, návštevu odporúčame pre všetkých!

Lombardia - Hornatá oblasť s perfektnými lyžiarskymi strediskami. Dolomity tu niekedy dosahujú aj výšky 4000 metrov! Možete tu taktiež ochutnať výborné vína alebo navštíviť mesto módy Miláno. Last minute dovolenka Taliansko!

Capri - Maličký ostrov Capri leží v Neapolskom zálive. Kúzelná atmosféra a príroda láka turistov na tento ostrov po celý rok. Keď ste na Capri, určite nevynechajte výlet do azúrovej jaskyňe Grotta Azzurra. Last minute dovolenka Taliansko!

Sicília - Ostrov Sicília je známa predovšetkým vďaka slávnym mafiánskym rodinám a typickej atmosfére malých sicílskych dedín. Sicília má perfektné vína a sladké domáce špeciality ako cannoli alebo granita.

Sardínia - Jedinečná atmosféra, nedotknutá príroda a pláže ako napríklad slávna Costa Smeralda, to všetko nájdete na kúzelnej Sardínií aj v roku 2014. Región čaká turistov po celý rok, keďže tento južný ostrov má príjemné počasie aj cez zimu. Dovolenka pri mori tu bude jedinečná a zábavná. Obľúbené turistické lokality nájdete na pobrežiach alebo v mestách Cagliari, Sassari či Nuoro. Vyberte si z našej širokej ponuky last minute alebo first minute zájazdov na leto 2014 do Sardínie, určite neoľutujete.  Super dovolenka Taliansko!


Zväčšiť mapu