Last Minute Dovolenka Turecko 2014 na besttravel.sk

Všeobecné informácie

Turecko leží na dvoch kontinentoch. Krajina sa rozprestiera na obrovských 783.562 kilometrov štvorcových, vďaka čomu členitosť a podnebie Turecka je veľmi rozmanité. Stredozemné more na juhu, na severe Čierne more a na západe Marmarské a Egejské more obmýva túto pomerne hornatú krajinu.  Žije tu vyše 73 miliónov obyvateľov, z toho 4.5 v hlavnom meste Ankara.

Najznámejšie mesto je však Istanbul, metropola s priblížne 15 miliónovým obyvateľstvom leží v podstate na dvoch kontinentoch, na obidvoch stranách Bosporu ktorá oddeluje Európu od Ázie. Okrem bazárov a tureckých kúpeľov, monumentálny chrám Hagia Sofia je asi najznámejšia turistická atrakcia v Istanbule.

Turisticky známe a atraktívne oblasti možeme rozdeliť na dve hlavné časti. Obidve časti sú obľúbené, na našich stránkach nájdete pestrú ponuku last minute pobytov na leto 2013 pre Vašu dovolenku do Turecka.

Stredomorský región  

Antalya - Mesto s medzinárodným letiskom sa nachádza na Tureckej riviére pri pobreží Stredozemného mora. Nádherné mesto je centrálou Tureckej riviéry, ktoré ponúka výborné podmienky pre vsetkých dovolenkárov, či chcete leňošiť na pláži alebo vidieť historické pamiatky na okolí, Antalya má naozaj všetko čo potrebujete. Turecká riviéra je ideálna pre Vašu dovolenku pri mori.
Najznámejšie a najobľúbenejšie pláže sú Lara a Konyaalti. Pláž Lara ktorá je v mestskej časti Kundu, je viac vhodná pre rodiny s deťmi a má aj obrovský Aquapark v blízkosti vhodný pre všetkých. Rodinná dovolenka pri mori? Antalya Vás určite nesklame!

Alanya - Mesto Alanya leží vo východnej časti oblasti nazývanej ako Turecká riviéra, priblížne 120 kilometrov od Antalye. Letovisko patrí k najnaštevovanejším nielen na Tureckej riviére ale v celom Turecku.
Dve pláže nájdete rovno v meste a Kleopatrina pláž je jednou z najkrajších v Európe, ocenená Modrou vlajkou kvality.
Letovisko Alanya tak isto ako Antalya je vhodná naozaj pre všetkých, pre rodinky s deťmi ale aj pre tých ktorí dávajú prednosť aktívnej, športovej dovolenke z našej ponuky last minute alebo first minute zájazdov.

Belek - Turistické stredisko sa nachádza priblížne 30 km od Antalye. Nájdete tu luxusné 4* a 5* rezorty a hotely s vysokým štandardom. Keď milujete golf, Belek je stvorený pre Vás! Na okolí nájdete viac exkluzívných golfových ihrísk nielen pre skúsených hrácov.
Ďalšiu pláž s kvalitou Modrej vlajky nájdete v Beleku. Tento pláž je dlhá skoro 16 kilometrov a je vhodná pre deti ale aj pre milovníkov vodných športov. Last minute dovolenka Turecko!

Side - Letovisko Side leží na Tureckej riviére, asi 60 kilometrov juhozápadne od Antalye. Priamo v meste nájdete množstvo antických pamiatok ako napríklad amfiteáter z 2. storčia nášho letopočtu.
Piesočnatá pláž je široká a čistá, vhodná pre rodiny s deťmi keďže vstup do mora je pozvoľný. Last minute dovolenka Turecko!

Kemer - Leží asi 40 kilometrov juhozápadne od mesta Antalya. Bývalá rybarská dedina s prístavom jácht v centre letoviska je ideálna pre tých náročnejších dovolenkárov. More v okolí je teplé, krištálovo čisté a priezračné. Last minute dovolenka Turecko!
 

Egejský región  

Bodrum - Slávne antické mesto bolo v minulosti známe ako Halikarnas. Narodil sa tu slávny Grécky historik Herodotos. Stál tu jeden zo siedmych divov sveta Mauzóleum v Halikarnasse. Bodrum je fascinujúce miesto pre strávenie Vašej dovolenky cez leto 2013 keď si vyberiete z našej širokej ponuky last minute zájazdov. Najznámejšia pamiatka v meste je určite pevnosť Sv. Petra.
Čisté piesočnaté pláže okolia sú veľmi pekné a populárne, Bodrum je taktiež jedna z obľúbených lokalít miestnych dovolenkárov.

Fethiye - Nádherné letovisko Egejskej riviéry sa nachádza pod pohorím Taurus. Asi jediné mesto na svete, kďe na uliciach uvidíte niekoľko voľne stojacích sarkofágov s veľmi pekným slávnostným osvetlením v noci. Mestská časť Calis s jeho promenádou je centrom nočného života a nákupov.

Marmaris - Veľmi obľúbené stredisko nielen pre milovníkov jachtingu a potápania.    Veľký výber fakultatívnych výletov do viacerých miest ako napríklad Pamukkale, Efes, Fethiye alebo trajektom na nedaleký Rhodos. Keď si užívate letnú dovolenku pri mori tu, nenechajte si újsť ani pláž Modrej vlajky neďaleko pri letovisku Iclemer. Last minute dovolenka Turecko!


Zväčšiť mapu